Jezus i podatki
od 6 lat
Piotr
Jezus
Nowy testament
Ewangelie

Jezus i podatki - zeszyt

Zestaw zadań do historii, w których Jezus, w odpowiedzi na pytania o podatki, mówi Piotrowi, aby złowił rybę i z jej pyszczka wyjął monetę i zapłacił podatek za siebie i za Jezusa oraz w odpowiedzi na pytanie uczniów faryzeuszy każe pokazać monetę, pytając czyja podobizna się na niej znajduje, i mówi: „Oddawajcie więc, co jest cesarskiego, cesarzowi, a co Bożego, Bogu.”

Poborcy dwudrachmowego podatku przyszli do Piotra i spytali czy Nauczyciel nie płaci podatku. Chociaż Jezus wiedział, że nie powinien go płacić, aby nie zgorszyć poborców, mówi Piotrowi, aby poszedł nad morze, złowił rybę, z jej pyszczka wyjął stater i zapłacił za siebie i za Jezusa.

Kolejnym razem faryzeusze, którzy chcieli przyłapać Jezusa na jakimś słowie, wysłali do Niego swoich uczniów, aby spytali się Jezusa czy należy płacić podatek cesarzowi. W odpowiedzi na to podchwytliwe pytanie, Zbawiciel każe pokazać monetę i pyta czyja podobizna się na niej znajduje. Gdy uczniowie faryzeuszy odpowiadają, że cesarza, Jezus mówi: „Oddawajcie więc, co jest cesarskiego, cesarzowi, a co Bożego, Bogu.” Uczniowie faryzeuszy bardzo się zdziwili na taką odpowiedź i odeszli.

W zeszycie jest tekst biblijny, szyfry, krzyżówka, zadania tekstowe i graficzne oraz inne ciekawe zadania dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Ewangelii Mateusza 17 i 22.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Jezus i podatki

Pokaż więcej

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.