Jezus i Zacheusz
od 3 lat
Jezus
Zacheusz
Nowy testament
Ewangelie

Jezus i Zacheusz - plakat

W mieście Jerycho żył przełożony nad celnikami Zacheusz, który bardzo chciał zobaczyć Jezusa. Gdy Zbawiciel przechodził przez miasto, Zacheusz, który był małego wzrostu, wszedł na drzewo sykomory, aby zobaczyć Jezusa. Zbawiciel podszedł pod drzewo, spojrzał w górę i powiedział do Zacheusza, że dzisiaj musi się zatrzymać w jego domu. Zacheusz szybko zszedł z drzewa i przyjął Jezusa z radością. Gdy mieszkańcy Jerycha to zobaczyli szemrali, że Jezus gości w domu grzesznika.

Przełożony nad celnikami powiedział do Jezusa, że odda ubogim połowę majątku, a tym, na których coś wymusił, odda w czwórnasób. Jezus odpowiedział, że dziś zbawienie stało się udziałem domu Zacheusza.

Zadanie polega na przygotowaniu plakatu i zawiera instrukcję. Należy wyciąć obrazki, a następnie wkleić je na odpowiednie miejsca. Zadanie przygotowane jest dla dzieci w wieku 3-12 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Ewangelii Łukasza 19.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
5

Inne Jezus i Zacheusz

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.