Jezus przed sądem
od 5 lat
Jezus
Barabasz
Piłat
Nowy testament
Ewangelie

Jezus przed sądem - znajdź ukryte słowa I

Żydzi przyprowadzili Jezusa na zamek Kaifasza do Piłata oskarżając Jezusa, że jest złoczyńcą i mówiąc, że sami nie mogą nikogo zabijać więc Piłat powinien wydać na niego wyrok. Gdy po rozmowie z Jezusem Piłat uznał, że jest niewinny i chciał z okazji Paschy wypuścić Jezusa na wolność, Żydzi zdecydowali, żeby nie wypuszczał Jezusa ale Barabasza, który był zbójcą. Piłat mimo to chciał wypuścić Jezusa ale Żydzi zarzucili mu, że jeżeli to zrobi to nie będzie przyjacielem cesarza.

Ostatecznie Piłat kazał Jezusa ubiczować a żołnierze upletli koronę z cierni i włożyli ją Zbawicielowi na głowę. Ubrali Go też w płaszcz purpurowy, naśmiewali się z Niego i wymierzali mu policzki. Na koniec, gdy Piłat jeszcze raz zapytał Żydów czy ma ukrzyżować ich króla, arcykapłani powiedzieli: Nie mamy króla, tylko cesarza.

Zadanie polega na wyszukaniu w tabelce słów z tej historii. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 5-10 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Ewangelii Jana 18 i 19 (także w Ewangelii Mateusza 27, Ewangelii Marka 15 i Ewangelii Łukasza 23).

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Jezus przed sądem

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.