Krzyżówki
od 8 lat
Mojżesz
Stary testament
4 Ks. Mojżeszowa (Liczb)

Pożądliwość ludu i przepiórki - krzyżówka

Lud izraelski, ogarnięty pożądliwością narzekał i biadał, że obrzydła im już manna. Chcieli znowu jeść ryby, ogórki, dynie, pory, cebulę i czosnek, które jadali w Egipcie. Zmęczony tym narzekaniem Mojżesz rozmawiał z Panem, i Pan kazał przyprowadzić do Namiotu Zgromadzenia siedemdziesięciu starszych Izraela, aby pomagali Mojżeszowi. Bóg powiedział również, aby lud się oczyścił, bo od jutra będzie jadł mięso. Nie przez dzień, dwa czy dziesięć, ale przez cały miesiąc, aż im nozdrzami będzie wychodzić i będzie im wstrętne, dlatego że wzgardzili Panem.

Gdy Mojżesz spytał jak to możliwe, że starczy mięsa dla sześciuset tysięcy ludzi, Pan powiedział: Czy ręka Pana jest na to za krótka? I zerwał się wicher zesłany przez Pana, przywiał od morza przepiórki i rzucił na obóz.

Przez pożądliwość ludu zapłonął gniew Pana przeciwko ludowi. Miejsce, w którym lud narzekał i Pan dał im przepiórki nazwano Kibrot-Hattaawa (Groby Rozkoszy), gdyż tam pogrzebano ludzi pożądliwych.

Krzyżówka oparta jest w całości na tej historii i przygotowana jest dla dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w 4 Księdze Mojżeszowej (Księdze Liczb) 11.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Krzyżówki

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.