Manna i przepiórki
od 6 lat
Mojżesz
Aaron
Stary testament
2 Ks. Mojżeszowa (Wyjścia)

Manna i przepiórki - zeszyt

Zestaw zadań do historii, w której cały zbór izraelski szemrał na pustyni przeciwko Mojżeszowi i Aaronowi. Pan, słysząc szemranie ludu obiecał, że będą jeść mięso wieczorem i chleb z rana.

I stało się pod wieczór, że nadleciały przepiórki i pokryły obóz, a z rana warstwa rosy leżała wokół obozu. A gdy warstwa rosy się podniosła, na powierzchni pustyni było coś drobnego, ziarnistego, drobnego niby szron na ziemi. Zbór izraelski nazwał ten pokarm manną, a miała ona smak placka z miodem.

Bóg nakazał, aby manna była zbierana przez sześć dni. Szóstego dnia synowie izraelscy mieli zbierać podwójną ilość, która starczy również na siódmy dzień – dzień poświęcony Panu, dzień sabatu.

W zeszycie jest tekst biblijny, szyfry, krzyżówka, zadania tekstowe i graficzne oraz inne ciekawe zadania dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w 2 Księdze Mojżeszowej (Księdze Wyjścia) 16.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
1

Inne Manna i przepiórki

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.