Nakarmienie pięciu tysięcy
od 6 lat
Jezus
Filip
Andrzej
Nowy testament
Ewangelie

Nakarmienie pięciu tysięcy - zeszyt

Zestaw zadań do historii o cudownym nakarmieniu przez Jezusa około pięciu tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Mnóstwo ludu szło za Jezusem, bo widzieli cuda jakie czynił na chorych. Gdy Jezus zobaczył ten tłum zapytał Filipa, wystawiając go na próbę, skąd kupią chleba dla wszystkich. Filip miał tylko dwieście denarów i wiedział, że to nie wystarczy, żeby nakarmić tyle osób. Wtedy Andrzej, brat Szymona Piotra, powiedział o chłopcu, który miał pięć chlebów i dwie ryby.

Jezus kazał wszystkim usiąść, wziął chleby i ryby, i podziękowawszy rozdał uczniom, a uczniowie siedzącym. Gdy wszyscy się najedli, uczniowie napełnili jeszcze dwanaście koszów okruchami.

W zeszycie jest tekst biblijny, szyfry, krzyżówka, zadania tekstowe i graficzne oraz inne ciekawe zadania dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Ewangelii Jana 6, Ewangelii Mateusza 14, Ewangelii Marka 6 i Ewangelii Łukasza 9.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
4

Inne Nakarmienie pięciu tysięcy

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.