Namaszczenie Dawida na króla
od 6 lat
Dawid
Samuel
Stary testament
1 Księga Samuela

Namaszczenie Dawida na króla - odczytaj hasło

Pan powiedział do Samuela, że wybrał na króla nad Izraelem jednego z synów Isajego i kazał Samuelowi napełnić swój róg olejem i udać się do Betlejem do rodziny Isajego.

Gdy Samuel przyszedł do Betlejem i zobaczył Eliaba, syna Isajego pomyślał, że on jest pomazańcem Pana, ale Pan powiedział mu, aby nie patrzył na jego wygląd i wysoki wzrost, bowiem nie uważa go Pan za godnego. Bóg bowiem nie patrzy na to, na co patrzy człowiek. Człowiek patrzy na to, co jest przed oczyma, ale Pan patrzy na serce.

Potem Isaj przywołał Abinadaba, Szammę i pozostałych synów. Isaj przyprowadził siedmiu swoich synów przed Samuela, ale żadnego z nich Pan nie wybrał. Gdy Samuel zapytał czy to już wszyscy młodzieńcy, Isaj powiedział, że jest jeszcze Dawid, ale on pasie trzodę. Samuel kazał go zawołać. I wziął Samuel róg z olejem i namaścił go i od tego dnia Duch Pański spoczął na Dawidzie.

Zadanie polega na wyszukaniu nie pasujących liter w słowach z tej historii, a następnie ułożenie z tych liter hasła. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w 1 Księdze Samuela 16.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Namaszczenie Dawida na króla

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.