Namaszczenie Jezusa
od 6 lat
Jezus
Nowy testament
Ewangelie

Namaszczenie Jezusa przez grzesznicę - dopasuj wyrazy do tekstu

Pewien faryzeusz, Szymon, zaprosił Jezusa, aby z nim jadł. Gdy kobieta z tego miasta, grzesznica, dowiedziała się o tym, przyszła z do domu faryzeusza i przyniosła alabastrowy słoik olejku. Potem zapłakała, i zaczęła łzami zlewać Jego nogi i wycierać włosami, a całując Jego stopy, namaszczała je olejkiem. Gdy Szymon zdziwił się, że Jezus na to pozwala, Zbawiciel opowiedział mu przypowieść o wierzycielu i dwóch dłużnikach. Ten dłużnik, któremu wierzyciel więcej darował, bardziej go miłował. W ten sposób uczył, że komu więcej wybaczono, ten bardziej miłuje. Do kobiety zaś powiedział: Odpuszczone są grzechy twoje, wiara twoja zbawiła cię, idź w pokoju.

Przez uzupełnienie brakujących słów w tekście biblijnym dzieci mogą utrwalić oraz sprawdzić swoją znajomość tej historii. Zadanie przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Ewangelii Łukasza 7.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Namaszczenie Jezusa

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.