Narodziny Jana Chrzciciela
od 6 lat
Jan Chrzciciel
Elżbieta
Zachariasz
Nowy testament
Ewangelie

Narodziny Jana Chrzciciela - odczytaj hasło

Zestaw zadań do historii o narodzinach Jana Chrzciciela. Pan okazał miłosierdzie Elżbiecie i urodziła syna. Krewni i sąsiedzi cieszyli się razem z nią. Gdy ósmego dnia zebrali się, aby obrzezać dziecko i chcieli mu nadać imię jego ojca Zachariasza, Elżbieta powiedziała, że dziecko ma mieć na imię Jan. Zachariasz potwierdził to, pisząc na tabliczce, że dziecko ma mieć na imię Jan. Wtedy otworzyły się usta Zachariasza i zaczął znowu mówić wielbiąc Boga. Prorokował, że Jan będzie nazwany prorokiem Najwyższego, gdyż będzie poprzedzał Pana i przygotuje jego drogi ogłaszając Jego ludowi zbawienie przez odpuszczenie grzechów.

Zadanie polega na wyszukaniu nie pasujących liter w słowach z tej historii, a następnie ułożenie z tych liter hasła. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Ewangelii Łukasza 1.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Narodziny Jana Chrzciciela

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.