Nauka ludzka
od 6 lat
Jezus
Nowy testament
Ewangelie

Nauka ludzka a Prawo Boże - odczytaj hasło

Faryzeusze i uczeni w Piśmie zarzucają Jezusowi, że Jego uczniowie nie obmywają rąk przed jedzeniem i jedzą brudnymi rękami. Zbawiciel powołując się na proroctwo Izajasza: „Lud ten czci mnie wargami, ale serce ich daleko jest ode mnie. Daremnie mi jednak cześć oddają, głosząc nauki, które są nakazami ludzkimi”, nazywa ich obłudnikami, którzy uchylają przykazania Boże, aby zachowywać swoje, ludzkie nauki.

Jezus nauczał, że nic, co wchodzi do człowieka nie kala go, ale to, co z niego wychodzi kala człowieka. Bo to co wchodzi do człowieka, wchodzi do żołądka, a to co wychodzi z człowieka, wychodzi z jego serca: złe myśli, wszeteczeństwa, kradzieże, morderstwa, cudzołóstwo, chciwość, złość, podstęp, lubieżność, zawiść, bluźnierstwo, pycha, głupota. Wszystko to zło pochodzi z wewnątrz i kala człowieka.

Zadanie polega na wyszukaniu nie pasujących liter w słowach z tej historii, a następnie ułożenie z tych liter hasła. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat. Historia zapisana jest w Biblii, w Ewangelii Łukasza 7.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Nauka ludzka

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.