Noemi i Rut
od 6 lat
Noemi
Rut
Stary testament
Księga Rut

Noemi i Rut - zeszyt

Zestaw zadań do historii o Noemi i jej synowej Rut. Noemi razem z mężem Elimelechem i dwoma synami, z powodu głodu w ziemi judzkiej, poszła na pola moabskie. Tam jej mąż umarł a synowie poślubili Moabitki: Orpę i Rut. Po dziesięciu latach synowie Noemi zmarli i Rut została sama z synowymi.

Gdy Noemi dowiedziała się, że Pan ujął się za swoim ludem i dał im chleb, postanowiła wrócić do ziemi judzkiej a synowym powiedziała, żeby wróciły do swoich domów. Orpa płacząc odeszła ale Rut pozostała z teściową.

Gdy Noemi razem z Rut wróciły do Betlejemu, w całym mieście powstało wielkie poruszenie. Noemi powiedziała, aby nazywać ją Mara, bo Bóg napełnił jej duszę goryczą.

W zeszycie jest tekst biblijny, szyfry, krzyżówka, zadania tekstowe i graficzne oraz inne ciekawe zadania dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Księdze Rut 1.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
2

Inne Noemi i Rut

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.