Ojciec Abraham
od 6 lat
Jezus
Nowy testament
Ewangelie

Ojciec Abraham - ułóż hasło

Jezus nauczał Żydów o prawdziwej wolności tych, którzy wierzą w Niego. Zbawiciel uczył, że jeżeli wytrwamy w Jego słowie, będziemy Jego uczniami, poznamy prawdę i prawda nas wyswobodzi. Żydzi, którzy nie wierzyli, że Jezus jest Synem Bożym nie rozumieli tego mówiąc, że są potomstwem Abrahama i nigdy nie byli u nikogo w niewoli.

Żydzi twierdzili, że ich ojcem jest Bóg ale Jezus powiedział, że gdyby Bóg był ich Ojcem, miłowaliby Go. Powiedział też, że ich ojcem nie jest Bóg ale diabeł, który był mężobójcą, nie wytrwał w prawdzie i jest ojcem kłamstwa.

Gdy Jezus powiedział: pierwej niż Abraham był, Jam jest, Żydzi porwali kamienie, aby rzucić na niego, lecz Jezus ukrył się i wyszedł ze świątyni.

Zadanie polega na rozszyfrowaniu słów z tej historii, a następnie ułożenie hasła z liter z pól oznaczonych na żółto. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Ewangelii Jana 8.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Ojciec Abraham

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.