Plagi egipskie - ciemność
od 6 lat
Mojżesz
Aaron
Stary testament
2 Ks. Mojżeszowa (Wyjścia)

Plagi egipskie - ciemność - ułóż hasło

Pan zesłał na Egipt kolejną, dziewiątą plagę – plagę ciemności. Przez trzy dni ciemność ogarnęła ziemię egipską ale synowie izraelscy mieli światło w swoich siedzibach. Gdy Mojżesz poszedł do faraona, król Egiptu pozwolił ludowi wyjść z kraju, ale mieli zostawić całe swoje bydło.
Pan przywiódł do zatwardziałości serce faraona tak, że nie wypuścił ludu izraelskiego. Wtedy Pan zapowiedział jeszcze jedną, ostatnią plagę jaką ześlę na Egipt, po której faraon nie tylko wypuści naród izraelski ale wręcz go wypędzi.

Przed ostatnią plagą Pan kazał, aby lud izraelski pożyczył od Egipcjan złote i srebrne przedmioty i zapowiedział, że w czasie ostatniej plagi zginą wszyscy pierworodni w ziemi egipskiej.

Zadanie polega na rozszyfrowaniu słów z tej historii, a następnie ułożenie hasła z liter z pól oznaczonych na żółto. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w 2 Księdze Mojżeszowej (Księdze Wyjścia) 10 i 11.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
2

Inne Plagi egipskie - ciemność

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.