Podobieństwo o siewcy
od 8 lat
Jezus
Nowy testament
Ewangelie

Podobieństwo o siewcy - znajdź ukryte słowa III

Jezus opowiada podobieństwo o siewcy. Wyszedł siewca, aby siać i gdy siał, niektóre ziarna padły na drogę i zostały zjedzone przez ptactwo. Inne padły na skalisty grunt i szybko powschodziły ale nie miały korzenia i gdy wzeszło słońce, uschły. Inne padły między ciernie i zostały przez nie zaduszone. Jeszcze inne padły na dobrą ziemię i wydały owoc, jedne stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny.

Zbawiciel wyjaśnił znaczenie podobieństwa mówiąc, że ziarno to słowa o Królestwie Bożym, które jest różnie przyjmowane. Jedni słuchają ale nie rozumieją, inni słuchają i przyjmują z radością ale są niestali i gdy przychodzi ucisk lub prześladowanie gorszą się. Inni słuchają ale miłość świata i bogactwa zaduszają słowo. Są też tacy, którzy słuchają, rozumieją i wydają owoc: jeden stokrotny, drugi sześćdziesięciokrotny, a inny trzydziestokrotny.

Zadanie polega na wyszukaniu w tabelce słów z tej historii. Przygotowane jest dla dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Ewangelii Mateusza 13.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
1

Inne Podobieństwo o siewcy

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.