Powołanie Besalela i Oholiaba
od 6 lat
Oholiab
Besalel
Stary testament
2 Ks. Mojżeszowa (Wyjścia)

Powołanie Besalela i Oholiaba - odczytaj hasło

Pan powołał Besalela z plemienia Judy napełniając go duchem Bożym i dając mu umiejętności potrzebne do wykonania pięknych przedmiotów do Namiotu Zgromadzenia i potrzebnych do pełnienia służby kapłańskiej.

Bóg dał Besalelowi mądrość, rozum, poznanie, wszechstronną zręczność w rzemiośle, pomysłowość w wyrobach ze złota, srebra i miedzi, w szlifowaniu drogich kamieni do oprawy, w snycerstwie i w artystycznej robocie.

Pan powołał również Oholiaba, aby pomagał Besalelowi, dając mu zdolności do wykonania wszelkich prac rzemieślniczych, rzeźbiarskich i hafciarskich. Bóg powołał też wielu innych dla nich do pomocy. Besalelowi i Oholiabowi Pan dał też zdolności nauczania.

Zadanie polega na wyszukaniu nie pasujących liter w słowach z tej historii, a następnie ułożenie z tych liter hasła. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w 2 Księdze Mojżeszowej (Księdze Wyjścia) 31 i 35.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
1

Inne Powołanie Besalela i Oholiaba

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.