Przypowieść o głupim bogaczu
od 6 lat
Jezus
Nowy testament
Ewangelie

Przypowieść o głupim bogaczu - odczytaj hasło

Ktoś z tłumu poprosił Jezusa, aby powiedział jego bratu, aby podzielił się z nim dziedzictwem. Zbawiciel odpowiedział, że nie jest rozjemcą ani sędzią i ostrzegł, aby wystrzegać się wszelkiej chciwości. Opowiedział też podobieństwo o bogatym człowieku, któremu pole wydało obfity plon. Bogacz patrząc na swoje plony postanowił zburzyć swoje stodoły i zbudować większe, aby zgromadzić w nich wszystko zboże i wszystkie jego dobra. Potem bogacz mógł już tylko odpoczywać, jeść, pić i weselić się. Na to jednak Bóg powiedział, że jest głupcem, bo czyje będzie to bogactwo, gdy tej nocy umrze. Jezus uczył, aby nie gromadzić skarbów dla siebie, ale aby być bogatym w Bogu.

Zadanie polega na wyszukaniu nie pasujących liter w słowach z tej historii, a następnie ułożenie z tych liter hasła. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Ewangelii Łukasza 12.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Przypowieść o głupim bogaczu

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.