Pszenica i kąkol
od 6 lat
Jezus
Nowy testament
Ewangelie

Podobieństwo o pszenicy i kąkolu - wybierz prawidłową odpowiedź

Jezus opowiedział podobieństwo o pszenicy i kąkolu, w której przyrównał Królestwo Boże do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. Kiedy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel i nasiał kąkolu między pszenicę. Gdy zboże podrosło i wydało owoc, wtedy pokazał i kąkol. Słudzy chcieli kąkol wybrać ale gospodarz zabronił, aby czasem wybierając kąkol nie powyrywali pszenicy. Dopiero w czasie żniwa żeńcy mieli zebrać najpierw kąkol i powiązać w snopki na spalenie, a potem pszenicę i zawieść ją do stodoły. Jezus wyjaśnił uczniom tę przypowieść mówiąc, że ten, który sieje dobre nasienie to Syn Człowieczy, rola, to świat, dobre nasienie, to synowie Królestwa, a kąkol, to synowie Złego. Nieprzyjaciel, który posiał kąkol, to diabeł, żniwo, to koniec świata, a żeńcy, to aniołowie.

Zadanie polega na wybraniu prawidłowych odpowiedzi do pytań z tej historii. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Ewangelii Mateusza 13.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Pszenica i kąkol

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.