Salomon prosi o mądrość
od 6 lat
Salomon
Stary testament
1 Ks. Królewska

Salomon prosi o mądrość - wybierz prawidłową odpowiedź

Król Salomon udał się do Gibeonu, aby tam złożyć ofiary. W nocy, we śnie, ukazał mu się Pan i zapytał: Proś, co ci mam dać? Salomon odpowiedział, że jest jeszcze bardzo młody i nie wie, jak należy postępować. Młody król poprosił o rozumne serce, aby umiał sądzić lud i rozróżniać między dobrem i złem.
Podobało się to Panu, że Salomon prosił o taką rzecz i że nie prosił o bogactwo, ani o śmierć dla swoich wrogów, ani o długie życie. Dlatego Pan nie tylko dał mu mądrość, ale również bogactwo i sławę. Pan powiedział też, że takiego jak Salomon nie było i nie będzie. Pan obiecał również, że jeżeli Salomon będzie chodził Jego drogami, przestrzegając Bożych ustaw i przykazań, jak chodził Dawid, ojciec Salomona, to Pan przedłuży również jego dni.
Gdy Salomon się obudził, okazało się, iż to był tylko sen. Potem przybył do Jeruzalemu, stanął przed Skrzynią Przymierza Pańskiego i złożył Bogu ofiary całopalne i ofiary pojednania.
Zadanie polega na wybraniu prawidłowych odpowiedzi do pytań z tej historii. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.
Historia zapisana jest w Biblii, w 1 Księdze Królewskiej 3.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Salomon prosi o mądrość

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.