Samson, lisy i ośla szczęka
od 6 lat
Samson
Stary testament
Księga Sędziów

Samson, lisy i ośla szczęka - zeszyt

Zestaw zadań do historii o Samsonie, który mszcząc się na Filistyńczykach podpalił ich zboże i winnice wypuszczając w nie listy z przywiązanymi do ogonów pochodniami oraz zabił tysiąc Filistyńczyków oślą szczęką.

Gdy Samson poszedł odwiedzić swoją żonę i dowiedział się, że jej ojciec oddał ją jego drużbie, w zemście nałapał trzysta lisów, przywiązał pochodnie do ich ogonów, pozapalał i wypuścił je w zboże, winnice i ogrody oliwne Filistyńczyków.

Filistyńczycy, którzy dowiedzieli się dlaczego Samson to zrobił, najpierw spalili w ogniu żonę Samsona i jej ojca a potem wyruszyli, aby zabić Samsona.

Izraelici bojąc się Filistyńczyków związali Samsona i wyprowadzili do Filistyńczyków. Wtedy ogarnął Samsona Duch Pański i powrozy, które opasywały jego ramiona zsunęły się z jego rąk. Samson znalazł świeżą szczękę oślą i zabił nią tysiąc Filistyńczyków.

W zeszycie jest tekst biblijny, szyfry, krzyżówka, zadania tekstowe i graficzne oraz inne ciekawe zadania dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Księdze Sędziów 15.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Samson, lisy i ośla szczęka

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.