Skrzynia Boża i Dagon
od 6 lat
Heli
Chofni
Pinechas
Stary testament
1 Księga Samuela

Skrzynia Boża i Dagon - ułóż hasło

Filistyńczycy pobili Izraela i zabrani Skrzynię Boża, którą zawieźli do Aszdodu i wnieśli do świątyni Dagona. Następnego dnia rano posąg Dagona leżał przed Skrzynią Pańską. Filistyńczycy postawili go na swoim miejscu, ale gdy przyszli następnego dnia, posąg Dagona znowu leżał przed Skrzynią, ale głowa Dagona i obie jego dłonie leżały odcięte na progu.

Pan spowodował zniszczenia w Aszdodzie i nawiedzał wrzodami odbytnicy jego mieszkańców. Gdy przeniesiono Skrzynię Bożą do Gat, powstało w tym mieście z ręki Pana bardzo wielkie zamieszanie, i mieszkańcy miasta również mieli wrzody odbytnicy. Wyprawili więc Skrzynię Bożą do Ekronu, gdzie historia się powtórzyła. W końcu, po siedmiu miesiącach, za radą kapłanów i wróżbitów, Filistyńczycy odesłali Skrzynię Bożą do Izraela dodając daninę pokutną: pięć złotych podobizn wrzodów odbytnicy i pięć myszy ze złota.

Zadanie polega na rozszyfrowaniu słów z tej historii, a następnie ułożenie hasła z liter z pól oznaczonych na żółto. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w 1 Księdze Samuela 4, 5 i 6.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Skrzynia Boża i Dagon

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.