Sługa setnika
od 6 lat
Jezus
Nowy testament
Ewangelie

Uzdrowienie sługi setnika - dopasuj wyrazy do tekstu

W mieście Kafarnaum starsi żydowscy przyszli do Jezusa prosić Go, aby uzdrowił sługę pewnego setnika, którego bardzo cenili. Powiedzieli Jezusowi, że setnik jest godzien, aby mu to uczynić, ponieważ miłuje lud żydowski i zbudował im synagogę. Jezus się zgodził i poszedł do domu setnika. Gdy już był blisko domu, setnik wysłał swoich przyjaciół, aby powiedzieli Zbawicielowi, że nie jest godzien, aby Jezus wszedł pod jego dach ale żeby powiedział tylko słowo a będzie uzdrowiony jego sługa.

Jezus zdziwił się słysząc te słowa i powiedział do ludzi, którzy Mu towarzyszyli: Powiadam wam, nawet w Izraelu tak wielkiej wiary nie znalazłem.

Przez uzupełnienie brakujących słów w tekście biblijnym dzieci mogą utrwalić oraz sprawdzić swoją znajomość tej historii. Zadanie przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Ewangelii Łukasza 7.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Sługa setnika

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.