Śmierć Saula i Jonatana
od 6 lat
Saul
Jonatan
Dawid
Stary testament
1 Księga Samuela
2 Księga Samuela

Śmierć Saula i Jonatana - ułóż hasło

Izrael walczył z Filistyńczykami i przegrał. Wielu zabitych zaległo górę Gilboa. Filistyńczycy zabili synów Saula: Jonatana, Abinadaba i Malkiszuę a Saula ciężko zranili w podbrzusze.
Saul kazał swojemu giermkowi dobić go mieczem, ale giermek bał się. Saul więc sam rzucił się na swój miecz. Gdy giermek to zobaczył też się zabił.
Następnego dnia Filistyńczycy znaleźli ciała Saula i jego trzech synów. Odcięli głowę Saula, zdarli z niego zbroję, i obnosili je wokoło po ziemi filistyńskiej, aby obwieścić swoim bożkom i ludowi swoje zwycięstwo.
Kilka dni później, gdy Dawid przebywał w Syklag, przybył do niego młody Amalekita z diademem i naramiennikiem Saula i z wieścią, że Saul i jego synowie nie żyją. Gdy Amalekita przyznał się, że dobił Saula, Dawid kazał zabić młodzieńca za to, że podniósł swoją rękę na pomazańca Pańskiego.
Zadanie polega na rozszyfrowaniu słów z tej historii, a następnie ułożenie hasła z liter z pól oznaczonych na żółto. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.
Historia zapisana jest w Biblii, w 1 Księdze Samuela 31 i 2 Księdze Samuela 1.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Śmierć Saula i Jonatana

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.