Sodoma i Gomora
od 6 lat
Lot
Stary testament
1 Ks. Mojżeszowa (Rodzaju)

Sodoma i Gomora - wybierz prawidłową odpowiedź

Na prośbę Abrahama Bóg wysłał do Sodomy aniołów, którzy mieli tam uratować ludzi sprawiedliwych. Gdy dwaj mężowie przybyli do Sodomy i Lot ich zobaczył, zaprosił ich do domu i wyprawił dla nich ucztę.

Zanim wszyscy położyli się spać, mieszkańcy Sodomy przyszli do Lota i zażądali, aby wydał im gości. Lot zaproponował im swoje córki w zamian ale ci nie chcieli tego słuchać. Gdy podeszli, aby wyłamać drzwi domu Lota, dwaj mężowie wciągnęli go do domu a mieszkańców Sodomy porazili ślepotą.

Dwaj mężowie powiedzieli Lotowi, aby zabrał ze sobą swoją rodzinę: zięciów, synów i córki i aby wyszli z Sodomy, którą Pan zamierza zniszczyć.

Zięciowie nie chcieli iść więc Lot wyszedł z Sodomy tylko z żoną i córkami i udał się do miasta Soar. Gdy Lot z rodziną wyszli z Sodomy, Pan spuścił na miasto deszcz ognia i siarki. Żona Lota obejrzała się za siebie i stała się słupem soli.

Zadanie polega na wybraniu prawidłowych odpowiedzi do pytań z tej historii. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w 1 Księdze Mojżeszowej 19.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Sodoma i Gomora

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.