Święto namiotów
od 6 lat
Jezus
Nowy testament
Ewangelie

Święto Namiotów - zeszyt

Zestaw zadań do historii, w której Jezus naucza w świątyni w Jerozolimie w czasie Święta Namiotów. Jezus udał się do Jerozolimy w ukryciu i wstąpił do świątyni, aby tam nauczać. Mówił, że nauka Jego jest Tego, który Go posłał. Uczył, że jeśli ktoś chce pełnić Jego wolę, ten pozna, czy ta nauka jest z Boga, czy też Jezus sam od siebie mówi.

Zbawiciel, nawiązując do uzdrowienia jakiego dokonał w sabat pytał Żydów dlaczego chcą Go zabić. Zarzucał oskarżycielom, że w sabat obrzezują człowieka i pytał dlaczego zatem gniewają się na Niego, że w sabat uzdrowił człowieka. Nauczał, żeby nie sądzić z pozoru, ale sprawiedliwie.

Żydzi słuchając słów Jezusa starali się Go pojmać, ale nikt nie podniósł na Niego ręki, bo jeszcze nie nadeszła Jego godzina.

W zeszycie jest tekst biblijny, szyfry, krzyżówka, zadania tekstowe i graficzne oraz inne ciekawe zadania dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Ewangelii Jana 7.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Święto namiotów

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.