Syn marnotrawny
od 3 lat
Jezus
Nowy testament
Ewangelie

Podobieństwo o synu marnotrawnym - połącz kropki

Pewien ojciec miał dwóch synów, z których młodszy, po otrzymaniu swojej części majątku wyjeżdża do dalekiego kraju. Tam trwoni majątek, a gdy w kraju nastaje głód, on cierpi niedostatek. Przyłącza się wtedy do jednego z obywateli tego kraju i jedzie do jego posiadłości wiejskiej, aby paść świnie. Będąc głodnym chce zjeść omłotu, którym karmiono świnie ale nie pozwolono mu.

Postanawia wrócić do ojca, przeprosić go i poprosić, aby ojciec wziął go na służbę do siebie, bo już nie czuł się godny, aby być nazwany synem. Ojciec, widząc syna, która powrócił, ogromnie się cieszy i nie tylko przyjmuje go jak syna, który zagubił i odnalazł się ale wydaje ucztę na jego cześć.

Zadanie polega na odpowiednim połączeniu kropek tak, aby powstał obrazek do tej historii. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 3-12 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Ewangelii Łukasza 15.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
4

Inne Syn marnotrawny

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.