Synowie Heliego
od 6 lat
Heli
Chofni
Pinechas
Stary testament
1 Księga Samuela

Synowie Heliego - zeszyt

Zestaw zadań do historii o synach kapłana Heliego.

Synowie Heliego byli nikczemni, nie znali Pana i nie trzymali się prawa obowiązującego kapłanów i lud. Przez ich lekceważenie praw i obowiązków kapłanów, ludzie lekceważyli składanie Panu ofiar. Gdy Heli się zestarzał i dowiedział się o wszystkim co jego synowie robili, napominał ich, ale oni nie słuchali głosu swojego ojca.

Pewien mąż Boży przyszedł do Heliego i zapowiedział mu, że jego obaj synowie zginą jednego dnia.

Gdy Filistyńczycy zwyciężyli Izraela lud postanowił sprowadzić z Sylo Skrzynię Przymierza Pańskiego, aby wybawiła ich z ręki nieprzyjaciół.

Gdy Filistyńczycy ponownie natarli, Izrael został pobity i z Izraela padło trzydzieści tysięcy pieszych. Także Skrzynia Boża została wzięta i zginęli obaj synowie Heliego, Chofni i Pinechas.

W zeszycie jest tekst biblijny, szyfry, krzyżówka, zadania tekstowe i graficzne oraz inne ciekawe zadania dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w 1 Księdze Samuela 2 i 4.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Synowie Heliego

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.