Szaty kapłanów
od 6 lat
Aaron
Mojżesz
Eleazar
Abihu
Nadab
Itamar
Stary testament
2 Ks. Mojżeszowa (Wyjścia)

Szaty kapłanów - dopasuj wyrazy do tekstu

Mojżesz otrzymuje polecenie wyświęcenia Aarona i jego synów do służby kapłańskiej. Pan daje Mojżeszowi dokładne instrukcje jakie święte szaty i ozdoby powinny być przygotowane dla Aarona i jego synów: napierśnik, efod, płaszcz, tunika haftowana, zawój i pas.

Dla Aarona będzie również wykonany napierśnik wyroczny. Będzie zrobiony ze złota, z fioletowej i czerwonej purpury, z karmazynu i ze skręconego bisioru. Będą na nim drogie kamienie w czterech rzędach: rubin, topaz, szmaragd, karbunkuł, szafir, beryl, opal, agat, ametyst, chryzolit, onyks i jaspis. Tyle kamieni ile plemion izraelskich i na każdym będzie wyryte jak na pieczęci imię jednego z dwunastu plemion. Do napierśnika wyrocznego włożony będzie też urim i tummim.

W zeszycie jest tekst biblijny, szyfry, krzyżówka, zadania tekstowe i graficzne oraz inne ciekawe zadania dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat.

Przez uzupełnienie brakujących słów w tekście biblijnym dzieci mogą utrwalić oraz sprawdzić swoją znajomość tej historii. Zadanie przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w 2 Księdze Mojżeszowej (Księdze Wyjścia) 28.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Szaty kapłanów

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.