Uprowadzenie Daniela do Babilonu
od 6 lat
Daniel
Nebukadnesar
Stary testament
Księga Daniela

Uprowadzenie Daniela do Babilonu - wybierz prawidłową odpowiedź

Trzeciego roku panowania Jojakima, króla judzkiego, król babiloński Nebukadnesar zdobył Jeruzalem. Sprowadził naczynia z domu Bożego do domu swego boga i kazał sprowadzić młodych i zdolnych Żydów, aby służyli na jego dworze. Młodzieńcy przez trzy lata mieli uczyć się pisma i języka chaldejskiego a król wyznaczył im dzienne utrzymanie ze stołu królewskiego oraz wino, które sam pijał.

Wśród sprowadzonych młodzieńców byli: Daniel, Ananiasz, Miszael i Azariasz, którzy nie chcieli jeść ze stołu królewskiego ani pić wina, ale poprosili o jarzyny do jedzenia i wodę do picia. Przełożony nad sługami zrobił test przez dziesięć dni, aby zobaczyć czy to jedzenie i picie nie sprawi, że będą wyglądali gorzej od pozostałych młodzieńców.

Po dziesięciu dniach okazało się, że wyglądali lepiej od innych. Bóg dał tym czterem młodzieńcom znajomość i rozumienie wszelkiego pisma i mądrości; Daniel zaś znał się na wszelkiego rodzaju widzeniach i snach.

Po trzech latach okazało się, że Daniel, Ananiasz, Miszael i Azariasz byli najmądrzejsi ze wszystkich młodzieńców i poszli na służbę do króla.

Zadanie polega na wybraniu prawidłowych odpowiedzi do pytań z tej historii. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Księdze Daniela 1.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Uprowadzenie Daniela do Babilonu

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.