Wskrzeszenie Łazarza
od 6 lat
Jezus
Łazarz
Maria
Marta
Nowy testament
Ewangelie

Wskrzeszenie Łazarza - odczytaj hasło

Łazarz, brat Marii i Marty, zachorował i siostry posłały po Jezusa. Jednak, gdy Jezus dowiedział się o chorobie Łazarza pozostał w miejscu, w którym przebywał jeszcze trzy dni i dopiero potem udał się do domu Marii i Marty. Na miejscu okazało się, że Łazarz zmarł i leży w grobie już cztery dni. Marta wierzyła, że Łazarz zmartwychwstanie w dniu ostatecznym ale Jezus powiedział jej, On jest zmartwychwstaniem i życiem.

Jezus udał się do grobu Łazarza i kazał usunąć kamień, który przykrywał pieczarę, w której leżał Łazarz. Następnie podziękował Ojcu i zawołał donośnym głosem: Łazarzu, wyjdź! I wyszedł umarły, mając nogi i ręce powiązane opaskami, a twarz owiniętą chustą. Widząc ten cud wielu Żydów uwierzyło w Jezusa.

Zadanie polega na wyszukaniu nie pasujących liter w słowach z tej historii, a następnie ułożenie z tych liter hasła. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Ewangelii Jana 11.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
1

Inne Wskrzeszenie Łazarza

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.