Amnon i Tamar
od 5 lat
Amnon
Tamar
Dawid
Absalom
Stary testament
2 Księga Samuela

Amnon i Tamar - rozszyfruj tekst biblijny

Amnon, syn Dawida, zakochał się w Tamar, siostrze Absaloma. Jonadab, przyjaciel Amnona poradził mu, aby Amnon udawał chorego i poprosił Dawida swojego ojca, aby ten przysłał do niego Tamar, która przyrządzi mu posiłek. Dawid się zgodził i kazał Tamar przyjść do Amnona. Tamar przyszła do Amnona i upiekła placuszki. Amnon kazał wszystkim wyjść i wtedy zgwałcił i zhańbił Tamar. Potem Amnon poczuł do niej wielką nienawiść i wyrzucił ją.
Tamar posypała popiołem swoją głowę, rozdarła sukienkę i szła głośno szlochając. Gdy Absalom dowiedział się o wszystkim kazał jej milczeć, bo Amnon był jej bratem. Gdy król Dawid dowiedział się o tym wydarzeniu, bardzo się rozgniewał, lecz nie wyrządził żadnej przykrości Amnonowi, ponieważ miłował go jako swojego pierworodnego syna.
Zadanie polega na rozszyfrowaniu tekstu biblijnego przy pomocy podanej legendy. Zadanie przygotowane jest dla dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat.
Historia zapisana jest w Biblii, w 2 Księdze Samuela 13.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Amnon i Tamar

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.