Balak i Bileam
od 5 lat
Balak
Bileam
Stary testament
4 Ks. Mojżeszowa (Liczb)

Balak, Bileam i oślica Bileama - znajdź ukryte słowa I

Balak, król moabski, widział co liczny naród izraelski uczynił Amorejczykom i poprosił proroka Bileama, aby przeklął lud izraelski, wierząc, że kogo ten przeklnie, będzie przeklęty. Król wysłał posłańców do Bileama. Jednak Bileam, ostrzeżony przez Pana, żeby nie przeklinał ludu, którego Pan pobłogosławił, nie poszedł z nimi.

Balak nie ustępował i ponownie wysłał posłańców i tym razem Bileam poprosił ich, aby zostali na noc, a on w tym czasie sprawdzi co Pan mu powie.

Gdy rano prorok ruszył w drogę razem z posłańcami Balaka, Pan zapłonął gniewem na Bileama i postawił na jego drodze anioła Pańskiego z mieczem w ręku. Oślica, na której jechał Bileam, widząc anioła, najpierw zboczyła z drogi, potem przycisnęła się do muru, przygniatając nogę Bileama a na koniec legła pod prorokiem. Bileam za każdym razem bił oślicę.

Pan otworzył usta oślicy i powiedziała do Bileama: Co ci zrobiłam, że mnie tak zbiłeś już trzy razy? Wtedy Pan zdjął zasłonę z oczu Bileama i ten zobaczył anioła Pańskiego, stojącego na drodze z dobytym mieczem w ręku. Pan powiedział, że droga Bileama jest zgubna i wbrew Jego woli.

Zadanie polega na wyszukaniu w tabelce słów z tej historii. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 5-10 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w 4 Księdze Mojżeszowej (Księdze Liczb) 22.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
1

Inne Balak i Bileam

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.