Córka Jaira i chora niewiasta
od 6 lat
Jezus
Jair
Jakub
Jan
Piotr
Nowy testament
Ewangelie

Córka Jaira i chora niewiasta - wybierz prawidłową odpowiedź

Jair, jeden z przełożonych synagogi, usilnie prosił Jezusa, aby przyszedł i uzdrowił jego konającą córeczkę. Jezus poszedł z Jairem a za nimi szedł wielki tłum. W pewnym momencie niewiasta, chora od dwunastu lat na krwotok, wierząc, że gdy dotknie choćby szaty Jezusa zostanie uzdrowiona, dotknęła szaty Zbawiciela. Zaraz też poczuła, że została uzdrowiona. Jezus powiedział do niej: Córko, wiara twoja uzdrowiła cię.

Zanim Jezus doszedł do domu Jaira, córeczka przełożonego synagogi zmarła. Jezus jednak powiedział do Jaira, aby nie bał się ale wierzył. Zbawiciel poszedł do domu Jaira i powiedział, że dziewczynka nie umarła ale śpi. Poszedł z Piotrem, Janem i Jakubem oraz rodzicami dziewczynki do jej pokoju, wziął ją za rękę i powiedział, aby wstała. Córeczka Jaira wstała i chodziła.

Zadanie polega na wybraniu prawidłowych odpowiedzi do pytań z tej historii. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Ewangelii Marka 5 (również w Ewangelii Mateusza 9 i Ewangelii Łukasza 8).

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
2

Inne Córka Jaira i chora niewiasta

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.