Dawid i Abigail
od 3 lat
Abigail
Dawid
Nabal
Stary testament
1 Księga Samuela

Dawid i Abigail - kolorowanka

Zestaw zadań do historii, w której Bóg przez piękną i roztropną Abigail powstrzymuje Dawida od przelewu krwi i ratowania siebie swoją własną ręką.

Dawid wysłał swoje sługi do Nabala, u którego jest właśnie strzyżenie owiec, z prośbą o podzielenie się tym, co ma pod ręką. Nabal, mąż Abigail, człowiek nieokrzesany i niecnych postępków odmówił mówiąc, że nie zna Dawida syna Isajego.

Wtedy jeden ze sług Nabala udał się do żony Nabala i powiedział jej o tym dodając, żeby rozważyła co z tym zrobić, ponieważ Dawid i jego wojownicy byli bardzo dobrzy dla sług Nabala, gdy przebywali z nimi na polu.

Abigail wzięła śpiesznie dary: chleb, wino, oprawione owce, ziarno, rodzynki, placki figowe i udała się na spotkanie z Dawidem. Gdy Dawid zobaczył Abigail z darami i posłuchał jej przeprosin dziękował Bogu, że przez Abigail powstrzymał go od przelewu krwi i ratowania się swoją własną ręką.

Abigail wróciła do domu i następne dnia opowiedziała wszystko Nabalowi. Wtedy serce w nim zamarło, a po dziesięciu dniach umarł.

Kolorowanka oparta jest na tej historii i przygotowana jest dla dzieci w wieku 3-10 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w 1 Księdze Samuela 25.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Dawid i Abigail

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.