Dawid i spis ludności
od 8 lat
Dawid
Joab
Gad
Stary testament
2 Księga Samuela

Dawid i spis ludności - krzyżówka

Dawid postanowił zrobić spis ludności, aby się dowiedzieć ile jej jest. Wydał polecenie Joabowi i dowódcom wojsk, aby obeszli Izraela i Judę. Spis ludności trwał dziewięć miesięcy i dwadzieścia dni. W Izraelu było osiemset tysięcy mężczyzn zdatnych do walki orężnej a w Judzie pięćset tysięcy.
Potem Dawida ruszyło sumienie, że kazał przeprowadzić spis ludności i prosił Pana o wybaczenie. Pan kazał Dawidowi wybrać karę: siedem lat głodu, trzy miesiące tułaczki przed wrogami lub trzy dni zarazy. Dawid wybrał zarazę i zginęło siedemdziesiąt tysięcy mężów.
Gdy Dawid zobaczył anioła, który wytracał lud, znowu prosił Pana o wybaczenie. Prorok Gad kazał mu zbudować ołtarz na klepisku Arawny Jebuzejczyka. Dawid zbudował ołtarz Panu i złożył ofiary całopalne i ofiary pojednania, a Pan dał się przebłagać i zatrzymana została zaraza w Izraelu.
Krzyżówka oparta jest w całości na tej historii i przygotowana jest dla dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat.
Historia zapisana jest w Biblii, w 2 Księdze Samuela 24.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Dawid i spis ludności

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.