Elizeusz i Naaman
od 6 lat
Elizeusz
Naaman
Gehazi
Stary testament
2 Ks. Królewska

Elizeusz i Naaman - odczytaj hasło

W Aramie żył bardzo znamienity i poważany żołnierz Naaman, który zachorował na trąd. Jego żonie usługiwała dziewczynka izraelska, która powiedziała swojej pani o proroku w Samarii, który mógł uleczyć Naamana.
Naaman udał się do króla izraelskiego z listem od króla Aramu i darami. Król izraelski nie mógł mu pomóc ale gdy Naaman udał się do Elizeusza, prorok kazał mu się zanurzyć siedem razy w Jordanie, a wtedy miał wyzdrowieć. Naaman słysząc te słowa na początku się oburzył ale za namową swoich sług poszedł i obmył się siedem razy w Jordanie. Gdy to zrobił, jego ciało znowu było czyste i zdrowe.
Naaman wrócił do Elizeusza, wielbił Boga i chciał dać dar dziękczynny prorokowi. Elizeusz nie przyjął daru ale jego sługa Gehazi uległ chciwości, za co został ukarany trądem.
Zadanie polega na wyszukaniu nie pasujących liter w słowach z tej historii, a następnie ułożenie z tych liter hasła. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.
Historia zapisana jest w Biblii, w 2 Księdze Królewskiej 5.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Elizeusz i Naaman

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.