Elizeusz i Naaman
od 5 lat
Elizeusz
Naaman
Gehazi
Stary testament
2 Ks. Królewska

Elizeusz i Naaman - rozszyfruj tekst biblijny

W Aramie żył bardzo znamienity i poważany żołnierz Naaman, który zachorował na trąd. Jego żonie usługiwała dziewczynka izraelska, która powiedziała swojej pani o proroku w Samarii, który mógł uleczyć Naamana.
Naaman udał się do króla izraelskiego z listem od króla Aramu i darami. Król izraelski nie mógł mu pomóc ale gdy Naaman udał się do Elizeusza, prorok kazał mu się zanurzyć siedem razy w Jordanie, a wtedy miał wyzdrowieć. Naaman słysząc te słowa na początku się oburzył ale za namową swoich sług poszedł i obmył się siedem razy w Jordanie. Gdy to zrobił, jego ciało znowu było czyste i zdrowe.
Naaman wrócił do Elizeusza, wielbił Boga i chciał dać dar dziękczynny prorokowi. Elizeusz nie przyjął daru ale jego sługa Gehazi uległ chciwości, za co został ukarany trądem.
Zadanie polega na rozszyfrowaniu tekstu biblijnego przy pomocy podanej legendy. Zadanie przygotowane jest dla dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat.
Historia zapisana jest w Biblii, w 2 Księdze Królewskiej 5.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Elizeusz i Naaman

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.