Gry
od 6 lat
Ehud
Samson
Samuel
Debora
Gedeon
Jefta
Heli
Jair
Stary testament
Księga Sędziów
1 Księga Samuela

Sędziowie Izraela - bingo

W czasach, gdy nie było jeszcze króla w Izraelu, Bóg powoływał sędziów, aby prowadzili lud izraelski, ratowali od wrogów, doradzali, sądzili, a nawet prowadzili wojny.

Sędziowie Izraela: Otniel, Ehud, Debora, Gedeon, Jefta, Samson, Heli, Samuel, Szamgar, Tola, Jair, Ibsan, Elon i Abdon.

Lud służył Panu przez wszystkie dni życia Jozuego oraz przez wszystkie dni życia starszych, którzy Jozuego przeżyli, a którzy oglądali wszystkie wielkie dzieła, jakich Pan dokonał dla Izraela.
Jednak w kolejnych pokoleniach ludzie zapomnieli o Bogu i tym co zrobił dla Izraela. Synowie izraelscy zaczęli czynić zło w oczach Pana, służyli Baalom i dlatego Pan wydał lud w ręce ich wrogów. Jednak gdy lud wołał do Pana, Bóg powoływał sędziów, którzy ratowali Izraela z rąk wrogów. Niestety Izrael szybko ponownie odchodził od swojego Boga. Jednak za każdym razem, gdy wołali do Pana, Bóg ich znowu ratował.

Gra Bingo oparta jest na tej historii. Zawiera zestaw kart oraz haseł, które należy wyciąć. Przygotowana jest dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Księdze Sędziów 2-21 i 1 Księdze Samuela 1-7

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
1

Inne Gry

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.