Gry
od 6 lat
Samson
Debora
Samuel
Ehud
Jefta
Gedeon
Stary testament
Księga Sędziów
1 Księga Samuela

Sędziowie Izraela - kalambury

W czasach, gdy nie było jeszcze króla w Izraelu, Bóg powoływał sędziów, aby prowadzili lud izraelski, ratowali od wrogów, doradzali, sądzili, a nawet prowadzili wojny.

Sędziowie Izraela: Otniel, Ehud, Debora, Gedeon, Jefta, Samson, Heli, Samuel, Szamgar, Tola, Jair, Ibsan, Elon i Abdon.

Lud służył Panu przez wszystkie dni życia Jozuego oraz przez wszystkie dni życia starszych, którzy Jozuego przeżyli, a którzy oglądali wszystkie wielkie dzieła, jakich Pan dokonał dla Izraela.
Jednak w kolejnych pokoleniach ludzie zapomnieli o Bogu i tym co zrobił dla Izraela. Synowie izraelscy zaczęli czynić zło w oczach Pana, służyli Baalom i dlatego Pan wydał lud w ręce ich wrogów. Jednak gdy lud wołał do Pana, Bóg powoływał sędziów, którzy ratowali Izraela z rąk wrogów. Niestety Izrael szybko ponownie odchodził od swojego Boga. Jednak za każdym razem, gdy wołali do Pana, Bóg ich znowu ratował.

Karty z wybranymi sędziami Izraela mogą służyć do gry w kalambury, w której dzieci przedstawiają i odgadują scenki biblijne.

Gra kalambury przygotowana jest dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Księdze Sędziów 2-21 i 1 Księdze Samuela 1-7.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
2

Inne Gry

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.