Jozue i przejście przez Jordan - znajdź różnice
Pan powiedział Jozuemu, że dokona wśród ludu izraelskiego cudów. Kapłani wzięli Skrzynię Przymierza i tak jak Pan kazał weszli do Jordanu. Gdy tylko ich stopy dotknęły rzeki, wody Jordanu zostały zatrzymane i cały Izrael mógł przejść po suchym lądzie na drugi brzeg. Gdy lud izraelski przechodził przez Jordan, kapłani ze Skrzynią Przymierza stali na środku rzeki, na suchym lądzie.
Gdy cały lud zakończył przeprawę, dwunastu mężów, zgodnie z rozkazem Pana, wzięło dwanaście kamieni z miejsca, gdzie stali kapłani i ułożyli je w miejscu, gdzie mieli nocować. Kamienie te miały być znakiem i pamiątką cudów, które Bóg wśród nich dokonał.
Na koniec kapłani niosący Skrzynię Przymierza wyszli z Jordanu i gdy tylko ich stopy stanęły na brzegu, wody Jordanu wróciły na swoje miejsce.
Zadanie polega na wyszukaniu różnic pomiędzy obrazkami. Przygotowane jest dla dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat.
Historia zapisana jest w Biblii, w Księdze Jozuego 3 i 4.
OCEŃ ARTYKUŁ
Inne Jozue i przejście przez Jordan
Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.