Jozue i przejście przez Jordan
od 6 lat
Jozue
Stary testament
Księga Jozuego

Jozue i przejście przez Jordan - dopasuj wyrazy do tekstu

Pan powiedział Jozuemu, że dokona wśród ludu izraelskiego cudów. Kapłani wzięli Skrzynię Przymierza i tak jak Pan kazał weszli do Jordanu. Gdy tylko ich stopy dotknęły rzeki, wody Jordanu zostały zatrzymane i cały Izrael mógł przejść po suchym lądzie na drugi brzeg. Gdy lud izraelski przechodził przez Jordan, kapłani ze Skrzynią Przymierza stali na środku rzeki, na suchym lądzie.
Gdy cały lud zakończył przeprawę, dwunastu mężów, zgodnie z rozkazem Pana, wzięło dwanaście kamieni z miejsca, gdzie stali kapłani i ułożyli je w miejscu, gdzie mieli nocować. Kamienie te miały być znakiem i pamiątką cudów, które Bóg wśród nich dokonał.

Na koniec kapłani niosący Skrzynię Przymierza wyszli z Jordanu i gdy tylko ich stopy stanęły na brzegu, wody Jordanu wróciły na swoje miejsce.

Przez uzupełnienie brakujących słów w tekście biblijnym dzieci mogą utrwalić oraz sprawdzić swoją znajomość tej historii. Zadanie przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Księdze Jozuego 3 i 4.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Jozue i przejście przez Jordan

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.