Jozue i zatrzymanie słońca
od 8 lat
Jozue
Stary testament
Księga Jozuego

Jozue i zatrzymanie słońca - znajdź ukryte słowa III

Pięciu królów amorejskich: król Jeruzalemu, król Hebronu, król Jarmutu, król Lachiszu i król Eglonu oblegli Gibeon, który zawarł pokój z Izraelem. Gibeon poprosił o pomoc Jozuego, który wyruszył, gdy Pan powiedział do niego, że wyda Amorejczyków w jego ręce.

Pan wzbudził strach przed Izraelem wśród Amorejczyków i Jozue zadał im wielką klęskę. Gdy Amorejczycy uciekali, Pan godził w nich z nieba wielkimi kamieniami tak, że tych, którzy poginęli od gradu kamieni, było więcej niż tych, których synowie izraelscy wybili mieczem.

W tym dniu, kiedy Pan wydał Amorejczyków w ręce synów izraelskich – powiedział Jozue do Pana aby słońce się zatrzymało dopóki naród nie zemści się na swoich nieprzyjaciołach. Pan wysłuchał Jozuego i takiego dnia, jak ten nie było ani przedtem, ani potem, gdyż Pan walczył za Izraela.

Pięciu królów amorejskich zbiegło i ukryło się w jaskini pod Makkeda. Gdy wyprowadzono ich z jaskini Jozue kazał swoim wojownikom postawić nogi na ich karkach i powiedział im, żeby się nie bali i żeby byli silni i odważni, bo tak uczyni Pan wszystkim nieprzyjaciołom, z którymi Izrael będzie walczyć.

Zadanie polega na wyszukaniu w tabelce słów z tej historii. Przygotowane jest dla dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Księdze Jozuego 10.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Jozue i zatrzymanie słońca

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.