Kazanie na górze - gniew
od 6 lat
Jezus
Nowy testament
Ewangelie

Kazanie na górze – gniew, przebaczenie, zemsta - zeszyt

Zestaw zadań do historii o kazaniu na górze, w którym Jezus nauczał o miłości, przebaczeniu, modlitwie i o misji Jego uczniów. W nauce o przebaczaniu i zemście Jezus, cytując nauki zapisane przez Mojżesza, tłumaczył jak je należy prawidłowo rozumieć. Uczył, że nie tylko zabójstwo jest grzechem ale również gniew. Zbawiciel uczył, że zgoda z bratem jest ważniejsza od składania ofiary Bogu i że przychodząc do Boga powinniśmy najpierw pogodzić się z tymi, z którymi jesteśmy skłóceni. Jezus uczył też, że nie należy się mścić. Tłumaczył, że trzeba pomagać tym, którzy o coś proszą i nie odwracać się od tych, którzy chcą coś od nas pożyczyć.

W zeszycie jest tekst biblijny, szyfry, krzyżówka, zadania tekstowe i graficzne oraz inne ciekawe zadania dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Ewangelii Mateusza 5.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
1

Inne Kazanie na górze - gniew

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.