Opętany i stado świń
od 5 lat
Jezus
Nowy testament
Ewangelie

Opętany i stado świń - rozszyfruj tekst biblijny

Gdy Jezus przybył do krainy Gerazeńczyków i wyszedł z łodzi, podbiegł do Niego opętany przez ducha nieczystego człowiek, który całymi dniami i nocami przebywał w grobowcach, krzyczał i tłukł się kamieniami. Gdy Jezus nakazał duchowi nieczystemu wyjść z opętanego człowieka ten zawołał: Co ja mam z tobą, Jezusie, Synu Boga Najwyższego? Zaklinam cię na Boga, żebyś mnie nie dręczył. Gdy Jezus zapytał go o imię, ten odpowiedział: Na imię mi Legion, gdyż jest nas wielu.

Jezus wypędził duchy nieczyste z człowieka i te weszły w duże stado świń, które się pasło u podnóża góry. Wtedy świnie rzuciły się ze stromego zbocza do morza i utonęły w morzu. Gdy ludzie to zobaczyli prosili Jezusa, żeby odszedł stamtąd.

Uzdrowiony człowiek chciał zostać z Jezusem ale Zbawiciel powiedział, aby pozostał i opowiadał innym jak wielkich rzeczy uczynił mu Jezus i jak Pan się nad nim zmiłował.

Zadanie polega na rozszyfrowaniu tekstu biblijnego przy pomocy podanej legendy. Zadanie przygotowane jest dla dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Ewangelii Marka 5.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
1

Inne Opętany i stado świń

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.