Podobieństwo o bogaczu i Łazarzu
od 5 lat
Jezus
Abraham
Łazarz
Nowy testament
Ewangelie

Podobieństwo o bogaczu i Łazarzu - rozszyfruj tekst biblijny

Jezus, widząc faryzeuszy, którzy byli chciwi i naśmiewali się z niego, opowiedział podobieństwo o bogaczu i żebraku imieniem Łazarz. Bogacz ubierał się pięknie i bogato i codziennie ucztował. Chory żebrak Łazarz leżał przed drzwiami bogatego człowieka i chciał się najeść resztkami ze stołu bezdusznego bogacza.

Gdy obaj umarli, na żebraka Łazarza czekało tylko dobro, a na bogacza same męki. Bogaty człowiek poprosił Abrahama, aby wysłał Łazarza, aby ostrzegł pięciu jego braci, którzy jeszcze żyli, aby zmienili swoje życie i nie trafili tam, gdzie trafił bogacz. Abraham odpowiedział, że mają Mojżesza i proroków i ich powinni słuchać. Dodał też, że skoro ich nie słuchają to nawet, gdyby umarły powstał, też go nie będą słuchać.

Zadanie polega na rozszyfrowaniu tekstu biblijnego przy pomocy podanej legendy. Zadanie przygotowane jest dla dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Ewangelii Łukasza 16.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Podobieństwo o bogaczu i Łazarzu

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.