Samson i Dalila
od 5 lat
Samson
Dalila
Stary testament
Księga Sędziów

Samson i Dalila - rozszyfruj tekst biblijny

Samson zakochał się w kobiecie o imieniu Dalila. Filistyńczycy prosili Dalilę, aby poznała i zdradziła im tajemnicę Samsona, w jaki sposób można go pojmać. Za swoją zdradę Dalila miała otrzymać po tysiąc sto srebrników od każdego z nich.

Samson na początku okłamywał Dalilę mówiąc, że osłabnie gdy zwiąże się go świeżymi ścięgnami lub nowymi powrozami. W końcu, gdy Dalila naprzykrzała mu się codziennie tak, że mu życie zbrzydło, zdradził jej swoją tajemnicę, że jest Bożym nazyrejczykiem i że wystarczy ogolić mu głowę a osłabnie. Dalila przekazała tę informację Filistyńczykom. Samsona pojmano, oślepiono i wrzucono do więzienia.

Na uczcie, na której Filistyńczycy składali ofiary swojemu bogu Dagonowi i naśmiewali się z Samsona, Samson ostatni raz poprosił Boga o siłę i napierając na słupy zburzył dom ginąc samemu ale też uśmiercając więcej Filistynów niż za swojego życia.

Zadanie polega na rozszyfrowaniu tekstu biblijnego przy pomocy podanej legendy. Zadanie przygotowane jest dla dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Księdze Sędziów 16.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Samson i Dalila

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.