Samson i Dalila
od 8 lat
Samson
Dalila
Stary testament
Księga Sędziów

Samson i Dalila - znajdź ukryte słowa III

Samson zakochał się w kobiecie o imieniu Dalila. Filistyńczycy prosili Dalilę, aby poznała i zdradziła im tajemnicę Samsona, w jaki sposób można go pojmać. Za swoją zdradę Dalila miała otrzymać po tysiąc sto srebrników od każdego z nich.

Samson na początku okłamywał Dalilę mówiąc, że osłabnie gdy zwiąże się go świeżymi ścięgnami lub nowymi powrozami. W końcu, gdy Dalila naprzykrzała mu się codziennie tak, że mu życie zbrzydło, zdradził jej swoją tajemnicę, że jest Bożym nazyrejczykiem i że wystarczy ogolić mu głowę a osłabnie. Dalila przekazała tę informację Filistyńczykom. Samsona pojmano, oślepiono i wrzucono do więzienia.

Na uczcie, na której Filistyńczycy składali ofiary swojemu bogu Dagonowi i naśmiewali się z Samsona, Samson ostatni raz poprosił Boga o siłę i napierając na słupy zburzył dom ginąc samemu ale też uśmiercając więcej Filistynów niż za swojego życia.

Zadanie polega na wyszukaniu w tabelce słów z tej historii. Przygotowane jest dla dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Księdze Sędziów 16.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
1

Inne Samson i Dalila

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.