Śmierć Jana Chrzciciela
od 6 lat
Jan Chrzciciel
Herod
Herodiada
Filip
Nowy testament
Ewangelie

Śmierć Jana Chrzciciela - dopasuj wyrazy do tekstu

Herod kazał pojmać Jana Chrzciciela i wtrącił go zakutego w kajdany do więzienia, z powodu Herodiady, żony brata swego Filipa, którą pojął za żonę. Jan mówił mu, że nie może tego robić. Z tego powodu Herodiada chciała zabić Jana. Herod jednak, widząc, że Jan jest człowiekiem sprawiedliwym i świętym, ochraniał go.

W dzień swoich urodzin, Herod wyprawił ucztę, na której tańczyła córka Herodiady. Herod obiecał dać jej cokolwiek, o co poprosi. Dziewczyna spytała matki i za jej radą poprosiła Heroda o głowę Jana Chrzciciela. Król zmartwił się bardzo ale ze względu na przysięgę nie chciał jej odmówić i kazał katu przynieść głowę Jana.

Przez uzupełnienie brakujących słów w tekście biblijnym dzieci mogą utrwalić oraz sprawdzić swoją znajomość tej historii. Zadanie przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Ewangelii Marka 6.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Śmierć Jana Chrzciciela

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.