Szyfry
od 5 lat
Jezus
Nowy testament
Ewangelie

Przypowieść o wiernym i niewiernym słudze - rozszyfruj tekst biblijny

Jezus uczy, abyśmy byli gotowi na Jego przyjście pomimo tego, że nie wiemy kiedy przyjdzie. Zbawiciel mówi, że błogosławiony jest ten sługa, którego pan ustanowił nad swoją czeladzią, aby im dawał wyżywienie w czasie właściwym i którego pan, gdy przyjdzie, zastanie tak czyniącego. Jeśliby jednak sługa myśląc, że pan zwleka z przyjściem, zaczął bić sługi i służebnice, jeść, pić i upijać się, wtedy przyjdzie pan sługi w dniu, w którym tego nie oczekuje, i o godzinie, której nie zna, usunie go i wyznaczy mu los z niewiernymi.

Jezus dodaje również, że ten sługa, który znał wolę pana ale jej nie czynił, odbierze wiele razów, natomiast ten sługa, który nie znał woli pana, choć popełnił coś karygodnego, odbierze niewiele razów.

Zadanie polega na rozszyfrowaniu tekstu biblijnego przy pomocy podanej legendy. Zadanie przygotowane jest dla dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Ewangelii Łukasza 12.

FacebookTwitter
Pobierz rozwiązanie
Aby pobrać rozwiązanie musisz być zalogowany Przejdź

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Szyfry

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.