Zadania tekstowe
od 6 lat
Samson
Stary testament
Księga Sędziów

Zagadka Samsona - wybierz prawidłową odpowiedź

Samson zobaczył w Timnie kobietę, Filistynkę, która mu się spodobała i poprosił rodziców, aby wzięli mu ją za żonę. Gdy szedł do Timny zabiegł mu drogę młody lew i Samson, ogarnięty Duchem Pańskim, rozdarł go na pół jak się rozrywa koźlę. Po pewnym czasie, gdy poszedł zobaczyć padlinę lwa zobaczył w niej pszczoły i miód.

Na uczcie weselnej, na której było również trzydziestu Filistynów, Samson zadał im zagadkę i powiedział, że jeżeli rozwiążą ją w ciągu siedmiu dni to dam im trzydzieści szat świątecznych i trzydzieści szat lnianych.

Filistyni nie potrafili rozwiązać zagadki ale namówili żonę Samsona, aby nakłoniła Samsona do wyjaśnienia zagadki. Samson, ogarnięty Duchem Pańskim, zabił trzydziestu mieszkańców Aszkalonu i szaty, które im zabrał oddał Filistynom.

Zadanie polega na wybraniu prawidłowych odpowiedzi do pytań z tej historii. Przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Historia zapisana jest w Biblii, w Księdze Sędziów 14.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Zadania tekstowe

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.