Zadania tekstowe
od 6 lat
Saul
Dawid
Jonatan
Michal
Stary testament
1 Księga Samuela

Zamach Saula na Dawida - dopasuj wyrazy do tekstu

Saul mówił do Jonatana, swojego syna, i do wszystkich sług, że chce zabić Dawida. Jednak Jonatan był przyjacielem Dawida. Jonatan kazał Dawidowi ukryć się, aby w tym czasie porozmawiać z ojcem o przyjacielu. Potem miał powiedzieć Dawidowi czy jest bezpieczny czy nie.
Jonatan rozmawiał z Saulem o Dawidzie przypominając ojcu jakie dobre rzeczy uczynił Dawid. Saul usłuchał swojego syna i Dawid był przez pewien czas bezpieczny. Jednak, gdy Dawid znowu zwyciężył w walce z Filistyńczykami a potem grał na harfie przed Saulem, król z zazdrości rzucił w niego włócznią. Dawid uciekł a Saul wysłał oprawców pod dom Dawida, by go pilnowali i rano zabili.
Michal, żona Dawida, ostrzegła go i pomogła mu uciec przez okno. Sama wzięła domowego bożka i położyła go na łóżku Dawida.
Dawid uciekł do Samuela i razem z nim zamieszkał w osiedlu prorockim.
Przez uzupełnienie brakujących słów w tekście biblijnym dzieci mogą utrwalić oraz sprawdzić swoją znajomość tej historii. Zadanie przygotowane jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.
Historia zapisana jest w Biblii, w 1 Księdze Samuela 19.

FacebookTwitter

OCEŃ ARTYKUŁ

super materiał
0

Inne Zadania tekstowe

Pokaż więcej

Wesprzyj Fundację
i bibliadladzieci.com

Prowadzenie Fundacji oraz realizowane przez nas działania wymagają wielu środków finansowych i nakładu pracy. Jeśli podoba ci się ta strona i to, co robimy – możesz wspomóc naszą działalność. Każda pomoc się przyda!

Wesprzyj nas

Możesz nas śledzić

Newsletter

Copyright (c) 2020 Copyright Holder All Rights Reserved.